WC w kolorze czerwonym, białym, niebieskim

Coraz popularniejsze są aranżacje łazienki w modnych kolorach. W naszym łazienkowym wnętrzu może pojawić się więc toaleta w kolorze czarnym bądź umywalka w odcieniu ognistej czerwieni. Dobierając dodatki oraz urządzenia sanitarne pamiętajmy jednak, że muszą być one dopasowane do ogólnego stylu, który pasuje w łazience.

WC w kolorze czerwonym znakomicie sprawdzi się w łazienkach, które zostały zaaranżowane w czerwonej kolorystyce. Czerwień to kolor ognisty oraz energetyczny, chociaż oczywiście wiele zależy od tego, jaki odcień tej barwy pojawi się w naszym łazienkowym wnętrzu. Intensywną czerwień dobrze zestawić  z dodatkami na przykład w kolorze klasycznej czerni lub bieli.

Czerwień najlepiej prezentuje się w łazience dużej oraz przestronnej. Jeśli natomiast posiadamy niewielką łazienkę w bloku, wówczas o wiele lepszym pomysłem będzie jej zaaranżowanie w białym kolorze. Chłodną biel można natomiast przełamać dodatkami w czerwonym kolorze.

W łazience urządzonej w klasycznej bieli może pojawić się także białe WC, ale idealnie będzie ono pasować również do wnętrz zaaranżowanych w mocnych i zdecydowanych kolorach. WC w kolorze klasycznej bieli świetnie zmieni klimat łazienki w kolorze czarnym, zielonym oraz fioletowym.

Jeśli zdecydujemy się na WC w białym kolorze, warto zadbać również o to, by inne urządzenia sanitarne także były utrzymane w podobnej kolorystyce. W sprzedaży możemy dzisiaj znaleźć gotowe komplety tego rodzaju urządzeń, w skład których wchodzi umywalka, sedes oraz bidet. Urządzenia zaprojektowane w jednej stylistyce na pewno sprawią, że cała łazienka nabierze spójnego i harmonijnego charakteru.

Producenci coraz częściej oferują także urządzenia sanitarne w kolorze niebieskim, wśród których znajduje się niebieskie WC. Takie akcesoria najlepiej sprawdzą się we wnętrzach, które zostały urządzone w kolorystyce błękitu oraz bieli. Oczywiście WC, brodzik czy umywalka mogą mieć odcień intensywnego granatu bądź delikatnego błękitu. Odcień urządzeń sanitarnych najlepiej dopasować do płytek bądź dodatków, które znalazły się w naszej łazience.

Nowoczesne łazienki mogą być aranżowane w wielu rozmaitych kolorach. Kolorystykę najlepiej doprać do własnej osobowości oraz do wielkości posiadanej przez nas łazienki. Pamiętajmy, że jasne i stonowane barwy znakomicie powiększają optycznie małe łazienki. Z kolei barwy mocne i zdecydowane pozwalają uzyskać najlepsze efekty wizualne przede wszystkim w łazienkach dużych i przestronnych.