Toaleta w kolorze czarnym

Na pewno wiele osób zastanawia się, w jakim kolorze powinna zostać zaaranżowana nowoczesna łazienka. Zdaniem architektów i projektantów wnętrz obecnie najmodniejsze są łazienki w kolorze czarnym. Do ich urządzenia są wykorzystywane już nie tylko tradycyjne płytki ceramiczne, ale również innowacyjne kafelki trójwymiarowe.

Zazwyczaj kiedy myślimy o kolorystyce wnętrza łazienkowego, najczęściej na myśl przychodzi nam biel lub błękit. Takie barwy są już jednak coraz rzadziej wykorzystywane do aranżowania nowoczesnych łazienek. Szczególnie modna jest natomiast czerń, która pozwala urządzić łazienkę funkcjonalną i wygodną.

Łazienka w czarnym kolorze to absolutny trend wśród projektantów wnętrz. Czerń jeszcze do niedawna była przez nas kojarzona ze smutkiem i żałobą, ale tak naprawdę kolor ten, po zestawieniu z właściwie dobraną barwą, daje bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Możemy zdecydować się łazienkę w kolorze czarnym i czerwonym, bądź zestawić ze sobą klasyczną biel i czerń.

Niewiele osób decyduje się na urządzenie całej łazienki w czerni, gdyż to bardzo odważne rozwiązanie. Co więcej, taka opcja na pewno nie sprawdzi się w niedużych łazienkach, o powierzchni kilku metrów kwadratowych. Decydując się natomiast na czarną toaletę czy umywalkę, możemy uzyskać znacznie lepszy efekt. Pamiętajmy też, że w aranżacji czarnej łazienki, bardzo dużą rolę odgrywa światło.

W łazience uwagę może przykuwać nie tylko czarna toaleta, ale również na przykład czarny brodzik czy inny tego rodzaju element. Czarne urządzenia sanitarne są dzisiaj oferowane przez coraz większą liczbę producentów. Wiele tego rodzaju akcesoriów posiada opływowe kształty, które znakomicie harmonizują z nowoczesną kolorystyką. Czarne brodziki oraz toalety świetnie sprawdzą się także w pomieszczeniach o męskim charakterze.

Czerń w łazience to z całą pewnością kolor pełen inspiracji oraz tajemniczości. Łazienki w takiej kolorystyce na ogół poleca się osobom niezależnym, samodzielnym oraz opanowanym. Po czerń nie powinny natomiast sięgać osoby przygnębione oraz załamane, gdyż barwa ta sprzyja alienacji i może wzmagać uczucie osamotnienia.

Jeśli chcemy zaaranżować łazienkę w nowoczesnej stylistyce z dodatkiem czerni, wówczas w takim wnętrzu na pewno mogą pojawić się kompletne serie wyposażenia łazienkowego, które obejmują na przykład umywalkę, sedes oraz bidet. Takie urządzenia mogą być w czarnym kolorze, natomiast ściany można zaaranżować w kolorze klasycznej bieli. Taki wystrój łazienki zachowa harmonijny i spójny charakter.