Modne kolory ścian w łazience

Wszyscy doskonale wiemy, że monochromatyczny wystrój łazienki może się bardzo szybko znudzić. Dlatego warto zadbać o to, by w naszej łazience pojawiły się modne kolory ścian, które w oryginalny sposób odmienią klimat panujący w tym pomieszczeniu. Można w tym celu sięgnąć po płytki ceramiczne 3D bądź nabyć chociażby dodatki w modnej kolorystyce.

Właściwie dobrane kolory ścian w łazience sprawią, że całe wnętrze nabierze świeżości i oryginalności. Oczywiście dobór barw powinien być w głównej mierze uzależniony od wielkości posiadanej przez nas łazienki. W niedużym wnętrzu najlepiej będą prezentować się jasne kolory, natomiast w dużej i przestronnej łazience można pokusić się o pomalowanie ścian na intensywną barwę.

Łazienka zapewne wielu osobom kojarzy się z kolorem niebieskim, ale tak naprawdę w pomieszczeniu tym może pojawić się każdy kolor. Dlatego tradycyjny łazienkowy błękit warto spróbować zamienić na elegancki brąz lub ognistą czerwień. To doskonały pomysł na odnowienie naszej łazienki, w którą dodatkowo na pewno uda nam się tchnąć życie.

Nie od dzisiaj wiadomo, że kolor ma bardzo duży wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Co więcej, w zależności od intensywności koloru może nam on pomóc się zrelaksować i wyciszyć. Jeśli chcemy zostać pobudzeni do życia, wówczas możemy postawić na łazienkę w czerwonym kolorze. Czerwień dodatkowo energetyzuje, ale oczywiście jeśli zdecydujemy się na taką barwę w łazience, możemy zrównoważyć jej ognistość na przykład przy pomocy białych dodatków.

Modnym kolorem ścian w łazience jest także zieleń. Zielony kolor kojarzy się z życiem, harmonią oraz naturą. Ten odcień dodatkowo ma kojące właściwości, więc z całą pewnością znakomicie sprawdzi się w łazience. Łazienka w zielonej kolorystyce świetnie będzie komponować się z dodatkami w kolorze klasycznej bieli.

Coraz większa liczba osób decyduje się także na aranżację łazienki w fioletowym kolorze. Fiolet to barwa luksusu, wyrafinowania oraz bogactwa. Jeśli chcemy zyskać nieco wyciszone wnętrze, wówczas najlepiej sięgnąć po jaśniejsze odcienie fioletu. W łazience ciekawie będzie prezentować się także kolor lawendy – być może zdecydujemy się na urządzenie łazienki w prowansalskim stylu?

Ciekawe efekty w aranżacji łazienek przynoszą także zestawienia kolorów na zasadzie kontrastu. Można wykorzystać klasyczną czerwień i biel, ale oryginalne wnętrze uzyskamy również poprzez połączenie czerni z bielą czy bieli z fioletem.