Aranżacja łazienki na strychu

Jeśli chcemy zaaranżować łazienkę na poddaszu, wówczas z całą pewnością warto sięgnąć do pomysłów projektantów wnętrz. Specjaliści pomogą nam wybrać oryginalne wzory płytek i podpowiedzą, jak urządzić łazienkę, aby uzyskać nowoczesne, funkcjonalne oraz wygodne wnętrze.

Aranżację łazienki na poddaszu najlepiej rozpocząć od wyboru odpowiedniego projektu. Bardzo ważne jest, aby ocenić możliwości aranżacyjne łazienki, określając między innymi obszar podłogi oraz pod dachem. Na pewno część powierzchni tuż pod zadaszeniem będzie mogła pełnić funkcję dekoracyjną. Można w niej także umieścić praktyczne schowki bądź szafki.

Kolejnym krokiem do urządzenia łazienki na poddaszu jest wybór miejsca na najważniejsze urządzenia sanitarne. Musimy zadecydować, gdzie będzie znajdować się umywalka, wanna, prysznic oraz sedes. Szukając miejsca na tego rodzaju akcesoria, weźmy pod uwagę nie tylko wielkość pomieszczenia, ale także na przykład usytuowanie drzwi wejściowych czy pionu kanalizacyjnego.

Nie jest łatwo zaaranżować łazienkę na poddaszu, zwłaszcza, że na ogół jej urządzanie komplikują skosy. Co więcej, dobierając poszczególne elementy wystroju łazienki, warto też zwrócić uwagę na jej oświetlenie. Jeśli łazienka znajduje się przy ścianie lub połaci dachu, wówczas można pomyśleć o doprowadzeniu do pomieszczenia naturalnego światła dziennego. Takie rozwiązanie sprawi, że łazienka stanie się jaśniejsza i bardziej przestronna.

Jeśli chcemy, aby nasza łazienka była przede wszystkim funkcjonalna, wówczas warto zastanowić się także nad wyborem odpowiednich płytek ceramicznych. Płytki do łazienki na poddaszu mogą być jasne lub ciemne, w zależności od tego, w jakiej kolorystyce ma zostać zaaranżowane całe wnętrze.

Płytki do aranżacji łazienki na poddaszu w jasnej kolorystyce znakomicie rozświetlą wnętrze i sprawią, że stanie się ono optycznie większe. Można też postawić na modne zestawienie kolorów kontrastowych, na przykład wykorzystując ponadczasową czerń oraz biel. Takie połączenia na ogół bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w mniejszych, jak i większych łazienkach.

Jeśli nasza łazienka na poddaszu jest wnętrzem dużym i przestronnym, wówczas możemy pomyśleć o zaaranżowaniu jej w mocnej, zdecydowanej kolorystce. Bardzo modne są obecnie chociażby odcienie czerwieni, fioletu oraz intensywnej zieleni. Do takiej łazienki świetnie będą też pasować płytki w odważnych, nowoczesnych wzorach, na przykład z ornamentami kwiatowymi bądź figurami geometrycznymi.