Fantazyjne wzory płytek do dużej łazienki

Do aranżacji domowej łazienki chyba każdy z nas przywiązuje dość dużą wagę. Wybór płytek do niedużej łazienki wydaje się być znacznie trudniejszy od zakupu kafelków do przestronnego i dużego pomieszczenia łazienkowego. Dzisiaj na szczęście w sprzedaży mamy bardzo duży wybór tego rodzaju materiałów i każdy z nas może znaleźć coś dla siebie.

Aranżacja łazienki może odzwierciedlać naszą wyobraźnię lub osobowość – w takim pomieszczeniu mogą znaleźć się więc nasze ulubione kolory. Dobierając płytki do wystroju dużej łazienki warto jednak kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale i zwrócić uwagę na kwestie nieco bardziej praktyczne. Dzięki temu płytki będą nam służyć przez długie lata.

Podczas gdy do aranżacji niewielkich łazienek najczęściej są polecane płytki ceramiczne w jasnej kolorystyce, to już dużą i przestronną łazienkę możemy urządzić w zasadzie w dowolnej barwie. W dużych łazienkach bardzo ciekawie prezentują się przede wszystkim płytki w mocnych i zdecydowanych kolorach – na przykład w odcieniach czerwieni, fioletu czy intensywnej zieleni.

W dużej łazience śmiało można pozwolić sobie na aranżację z wykorzystaniem fantazyjnych wzorów płytek, bez względu na to, czy będą to duże, czy małe kafelki. Nowoczesny klimat w łazience pomogą nam uzyskać chociażby płytki w geometrycznych wzorach, ale oczywiście nie tylko.

W ciemnej i przestronnej łazience bardzo ciekawy efekt można uzyskać również wykorzystując sztuczne oświetlenie. Właściwie dobrane punkty świetlne sprawią, że wnętrze nabierze wyjątkowej atmosfery i tajemniczości. Można postawić na ciemne gładkie i błyszczące płytki, ale warto wiedzieć, że takie kafelki będą wymagać nieco częstszego sprzątania niż jasne (niestety kurz jest na nich o wiele bardziej widoczny).

Dużą łazienkę także można urządzić w jasnej kolorystyce, zwłaszcza, jeśli wydaje nam się, że w pomieszczeniu jest zbyt mało światła. Białe płytki ceramiczne znakomicie będą harmonizować z białymi urządzeniami sanitarnymi w łazience. Ciekawym pomysłem może być też połączenie bieli ze szkłem oraz stalowymi bateriami. Jeśli będzie nam się wydawać, że wnętrze zaaranżowane w ten sposób jest nieco chłodne, wówczas wystarczy je ożywić kolorowymi dodatkami. Jasne kolory świetnie komponują się także z drewnianymi elementami.

Aranżując dużą łazienkę, warto też dobrze zastanowić się nad rozmiarem płytek. W przestronnych pomieszczeniach najlepiej prezentują się powierzchniowo duże płytki, zwłaszcza jeśli dodatkowo są one ozdobione jakimś dekoracyjnym motywem.