Płytki łazienkowe trójwymiarowe

Wydawać by się mogło, że rynek płytek ceramicznych nie jest w stanie nas już niczym zaskoczyć. Przecież w sklepach możemy zetknąć się z tak dużą różnorodnością kafelków w rozmaitych kolorach i fakturach. Tymczasem obok oryginalnych wzorów płytek całkiem niedawno pojawiły się nowoczesne płytki 3D, które dają wiele możliwości aranżacyjnych w łazienkach.

Innowacyjne płytki ceramiczne 3D pozwalają urządzać coraz to bardziej nietypowe wnętrza. Jednym z dominujących trendów są chociażby płytki w dużych rozmiarach, które znakomicie prezentują się przede wszystkim w dużych i przestronnych łazienkach. Coraz częściej odbiega się także od klasycznych kształtów kafelków, nadając płytkom na przykład okrągłe formy.

Absolutną nowością na rynku są płytki łazienkowe 3D, które są produkowane przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. W ten sposób powstaje innowacyjna glazura, która nie jest szkodliwa dla środowiska. Co więcej, producenci tego rodzaju materiałów coraz większy nacisk kładą na ekologię. Dlatego w sklepach zaczęły się pojawiać również kolekcje płytek, które zostały wyprodukowane z surowców uzyskanych z recyklingu.

Nowoczesne płytki łazienkowe dają możliwość dekorowania ścian w trójwymiarze. Takie płytki są lekkie oraz ekologiczne, a co więcej, dzięki nim można w dość szybki sposób uzyskać zmianę wystroju całego wnętrza. Płytki 3D można traktować jako elementy dekoracyjne i umieszczać je tylko na niektórych częściach ścian. Można również przy ich pomocy aranżować całe ściany oraz podłogi, uzyskując niezwykłe efekty wizualne.

Cechą wspólną wszystkich płytek ceramicznych wyprodukowanych w technologii 3D jest przede wszystkim ich wypukłość, która jest zarazem największym atutem dekoracyjnym. Taka wypukłość może być w kształcie kwadratów, kół, okręgów, fal czy wielu innych elementów. Wzór przechodzi z jednej płytki na drugą, tworząc w ten sposób na ścianie niepowtarzalny wzór.

Jeśli chcemy zaaranżować łazienkę w naturalnych i jasnych barwach, wówczas możemy sięgnąć po płytki 3D w białym lub beżowym odcieniu. Jeśli natomiast chcemy uzyskać nieco bardziej spektakularny i wyrazisty efekt, wówczas możemy sięgnąć po płytki pokryte farbą metaliczną lub strukturalną.

Płytki ceramiczne 3D, podobnie jak wiele innych materiałów do aranżowania wnętrz, są lekkie, trwałe oraz odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Co więcej, takie płytki nie zatrzymują wody, więc znakomicie sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Płytki 3D są ponadto nietoksyczne i stanowią bardzo ciekawy sposób na wystrój łazienkowego pomieszczenia.